BitKinex Ftp bağlantı programı

bitkinex

Bitkinex Programı Nedir? Ne Değildir?

Uzun süredir FileZilla kullanan biri olarak BitKinex’in birçok yönden daha avantajlı olduğunu belirteyim. Ben de tesadüfen webdav protokolüne uygun bir ftp clienti ararken buldum bu programı. Programı yüklediğinizde programla birlikte önemli devlet kurumlarının vs ftp arşivlerine direk olarak bağlanabiliyorsunuz, bu güzel bir özellik. Bunun dışında en önemli özelliği bence çoklu işlemleri kolayca yapabiliyor olmanız. Kopyala yapıştır ve benzeri işlemleri de kolaylıkla yapabilmeniz mümkün.

Ve en önemlisi WebDav ile uyumlu olması çok iyi, artık birçok hosting firması WebDav protokollerini aktifleştirmeye başladı. Bunun birçok avantajı var. Mesala kendi gözlemlerimden yola çıkarak en önemli avantajının dosya kopyalamak olduğunu söyleyebilirim. Serverın yedeğini almak istiyorsunuz, bir klasörü kopyalayacaksınız yan veya üst dizine mesela. Kopyala yapıştır komutlarını verdiğinizde dosyalar bilgisayarınıza inmeden direk olarak server üzerinde kopyalanıyor, ayrıca server işlemcisi bilgisayarımızın işlemcisinden kat kat daha iyi olduğundan(orta standartlarda bir hosting firmasında bile böyle) çok hızlı bir şekilde kopyalıyor.

WebDav konusuna daha sonra tekrar değinebiliriz, webdav için windows üzerinde ek bir programa da ihtiyaç yok, bu da ayrı bir olay fakat ftp clientinizin bununla uyumlu olması bence bir artıdır.

Eğer daha önce denemediyseniz www.bitkinex.com adresinden bitkinex programını indirip kurun derim, web tasarımcı iseniz pişman olacağınızı sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.